Çanakkale'de doğup gelişen bir firma olarak Mitolojide Büyük İskender savaşa gitmeden önce Nestor adındaki kahin tarafından hazırlanan kendisine güç ve enerji verdiğine inandığı Nestor Lokması'nı 2018 Troya yılında piyasaya sunduk.

Dünya üzerinde tüm kıtalara yayılarak kültürlere ilham vermiş çok az destandan biridir Troya. Troya’yı ete kemiğe büründüren, düşü gerçeğe çeviren arkeolojik çalışmalar ise; bugün arkeoloji bilimi açısından çok önemli bir referans noktası olarak kabul edilmektedir.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2018 yılını resmi olarak Troya yılı ilan ederek, küresel ölçekte bir kültür ve turizm hamlesi çağrısında bulunuyor. Küresel sorunların tüm sektörleri ve toplum kesimlerini etkisi altına aldığı bir süreçte, Troya’nın binlerce yıl öteden gelen ve dünyaca bilinen ilhamı ile birlikte, Troya’nın dünyanın yedi kıtasına yayılmış olan uluslararası bilinirliğinin stratetjik bir iletişim aracı olarak konumlandırılması amaçlanıyor.
2018 yılı, Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine girişinin yirminci yıl dönümü. Avrupa Parlementosu 2018 yılını Avrupa Kültür Mirası Yılı ilan etti. Bu çerçevede Avrupa genelinde çalışmalar yürütülecek. Troia Müzesi, 2018 yılı içerisinde dünyaya kapılarını açmaya hazırlanıyor.

“Mevlevihane’de iki mutfak bulunur.
Birinde aş pişer, mide doyar, beyin güçlenir; Diğerinde insan pişer, beyin doyar, yürek güçlenir.”