Murabba ile Yaşama Merhaba

Hislerimize bağlı olarak hepimiz çikolatayı severiz. Aslında kalbimiz beynimiz ve sağlığımız için büyük bir tehlike...

Sağlığımız için çikolata diye yediğimiz aslında kimyasal ve katkı maddeleri aspartan ve glikoz şuruplarından yapılmaktadır. Pekiyi, ne kadar zararlı olduğunu biliyor musunuz?

Vücudumuzda emilemeyerek vücudumuzun herhangi bir yerinde bekler ve yağa dönüşerek hastalık olarak bize geri döner.


Ne yapsak…

Bedenimizin istediğine göre yediğimizden murabbanın içeriğindeki yüksek lif oranı, kalsiyum, fosfor, magnezyum sadece mineral deposu olmayıp birde kan şekerini insülin direncini dengeleyen enzimler ve antioksidanlarla tam bir vitamin deposu olarak hem sağlığa, hem hislerimize ve hem de bedenimizin isteklerine cevap verirken mutluluğu ve hazzı içinde yaşatmaktadır.


Murabbanın içeriğinde ceviz, badem, fındık ve keçiboynuzu olduğundan yüksek miktarda magnezyum bulunur ki bu da kas ve sinir foksiyonlarının yürütülmesi kemiklerin güçlenmesi kalp ritminin düzeninin sağlanmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Yüksek protein ve düşük karbonhidrat içeren doymamış yağ oranı yüksek oranda mineral, vitamin antioksidan forik maddelerce zengin olan Murabba çocukların ve yetişkinlerin beslenmesinde doğal güç ve besin kaynağıdır.

“Mevlevihane’de iki mutfak bulunur.
Birinde aş pişer, mide doyar, beyin güçlenir; Diğerinde insan pişer, beyin doyar, yürek güçlenir.”